| BigDaddy a întrebat:

Salut.Am placa video Ati Radeon x1300/x1550 si nu imi merge jocurile noi prea bine. Daca fac un update la placa video e va simti ceva la jocuri sau este degeaba. Vreau raspunsuri explicite.Dau funda pentru cine explica cel mai bine

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Incearca sa faci un update la driverul video (nu poti cere mai mult de la o placa de 256Mb)Cerintele sunt mari pentru jocurile noi. Ultimul driver pentru placa ta este din 2010 (windows XP -32 Bit)
Catalyst Software Suite
http://tiny.cc/guj7lw

| yobeny a răspuns:

Si placa video e destul de slabuta pentru jocurile de azi dar un procesor bunicel:
2.50-3.00-2.00 GHz nu ar strica