| oVeveritzaDulcexD a întrebat:

Am si eu 2 intrebari:
1.La power point se poate pune o melodie care sa mearga continuu pe tot timpul prezentarii?
2. Exista vreun program cu care sa pot modifica videoclipurile, sa le scurtez putin? Dau funda pentru cel mai bun si explicit raspuns.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. La power point nu poti pune o melodie pe tot timpul prezentarii
dar poti sa deschizi cu playerul melodia apoi prezentarea si lasa sa mearga impreuna. Sau poti salva prezentarea ca poze, apoi aceste poze sa introduci intr-un program de editare video si sa pui sub ele melodia.
2. Windows live movie maker (daca operezi cu windows 7)
Windows Movie maker ( windows xp)
Sunt programe destul de simple si bune! Poti nu numai sa scurtezi timpul ci si marimea videoclipurilor. Daca folosesti windows xp uite la all programs el deja este acolo instalat.
Succes

2 răspunsuri:
| BlueVik a răspuns:

Easysplitter big grin

| Oanna_5265 a răspuns:

Da se poate. in power point 2007, dai la insert - sound - adaugi melodia - apesi pe iconita de sunet care iti apare in slide - dai la sound tools - apoi scrie acolo play sound si selectezi "play across slides". sper ca ai inteles si ti-am fost de folos