| bogdanu_2965 a întrebat:

Salut.Am si eu o decie solenza 1.4 din 2004 cu gpl.Imi porneste foarte, foarte greu când e motorul rece.Trebuie sa-i dau 25\30 chei la automat ca sa pornească.Dupa ce se încălzește motorul pornește la sfert de cheie. Ajutati-mă,scuze de categorie, dau funda!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fa-i pornirea pe benzina.Cu GPL porneste mai greu.Si inca nu a venit frigul.

| KodrutZ a răspuns:

Geez. Da' tu pornesti pe gaz direct? Porneste breh pe benzina si schimba pe gaz dupa ce e motorul cald!