| Darkdayalex a întrebat:

Am si eu o mare problema. Calculatorul meu se blocheaza cand ma joc. De exemplu ma joc fifa 2007 si dupa un interval de timp se blocheza imaginea, iar peste cateva secunde mi se inchide ecranul.
PES 2009 imi merge.
Si inca ceva de adaugat este ca nu imi mai merge foarte bine cooler-ul.
Ce pot sa fac, in afara de mai cumpara un calculator nou?

Răspuns Câştigător
| Dubaster a răspuns:

Fifa este un joc care nu solicita prea multe resurse... 1 GB RAM si o placa video de 256 MB iti sunt de ajuns.

Pro Evolution Soccer consumă destul de multe resurse de sistem şi ocupă ceva spaţiu pe hard disk.

Concluzie: PES 2009 merge, FIFA 2007 se blocheaza.

Parerea mea: nu cred ca este de la nici un cooler sau mai stiu eu ce problema hardware ( logic gandind ) exista posibilitatea ca versiunea pe care o ai tu sa nu functioneze prea bine pentru ca a fost "sparta" nasol (instaleaza FIFA din nou si baga un crack bun, cu siguranta o sa fie totul ok)
Numai bine, Bafta!

| Darkdayalex explică (pentru Dubaster):

Multumesc mult!
Dar chestia e ca mi se blocheaza calculatorul mi se blocheaza cand ma joc Cs 1.6, fifa 2007(uneori doar), mai toate jocurile

| NagatoTenseiHD a răspuns (pentru Darkdayalex):

Poate ca ai ceva de la pc ce nu merge bine ca mie merge cs 1. 6 (zi-mi terog numele de cs care il ai unele nu merg).

| Darkdayalex explică (pentru NagatoTenseiHD):

Numele meu pe CS e Sportul Studentesc...
dar acum imi merge bine calculatorul...am facut cateva schimbari in BIOS.

| NagatoTenseiHD a răspuns (pentru Darkdayalex):

Nu numele de cs scuze numele csului tau. Si apropo sportul studentesc nu e bun incearca unu ca Clownfish.Te astept pe serverele jb.alphacs.ro si pe sud.raii.ro sper sa iti placa. pa

| Darkdayalex explică (pentru NagatoTenseiHD):

Merci...Dar de ce sa nu fie bun Sportul Studentesc...Ne vedem pe CS.

10 răspunsuri:
| deavolu a răspuns:

Daca coolerul nu merge la viteza care trebuie cumparati unu nou e doar 10 lei poate e ars coolerul si de aia ti se opreste pentru ca un joc incalzeste tare procesorul si daca coolerul nu merge bine e clar

| M1hai a răspuns:

Pai iti trebuie sa adaugi pasta termica la procesor si sa schimbi coller-ul! Acestea le gasesti pe Emag!

| uNICKu a răspuns:

Daca zici ca se blocheaza cu imagine e sistemul de racire de la placa video schimba-l

| Alexintunecatul a răspuns:

Placa video.ce cooler nu iti merge ca sunt cateva in calculator?

| alex2107 a răspuns:

Daca atunci cand ti se blocheaza si inainte sa se stinga iti aparare ceva albastru... este din cauza procesorului fiind prea solicitat se blocheaza clock-ul