| Cojocariu_Iosua_1982 a întrebat:

Salut, am si eu o problema. De ceva timp leptopul merge foarte greu cand este la incarcat. Se blocheaza etc, iar cand nu e la incarcat merge struna

5 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Salut! Exista cateva lucruri pe care le poti incerca pentru a rezolva aceasta problema:

Verifica daca ai instalat programe noi sau daca ai facut modificari recente care ar putea fi cauza problemei. Daca da, incearca sa dezinstalati aceste programe sau sa revii la setarile anterioare pentru a vedea daca acest lucru rezolva problema.

Asigura-te ca ai instalat toate actualizarile de sistem si de securitate disponibile. Acestea pot rezolva erorile cauzate de software-ul neactualizat.

Curata sistemul de fisierele temporare si de junk care pot ocupa spatiu inutil pe hard disk si care pot face ca sistemul sa functioneze mai lent. Poti face acest lucru folosind un utilitar de curatare de sistem, cum ar fi CCleaner.

Incearca sa faci o verificare a discului pentru a vedea daca exista probleme cu sectoarele de pe hard disk. Acest lucru se poate face din "Managerul de discuri" din "Control Panel".

Asigura-te ca nu ai prea multe programe ruleaza in fundal atunci cand incerci sa il folosesti. Inchide programele care nu sunt necesare pentru a elibera resursele sistemului.

Daca aceste lucruri nu rezolva problema, ar putea fi necesar sa verifici daca exista probleme cu hardware-ul laptopului, cum ar fi memoria RAM sau hard disk-ul. In acest caz, ar putea fi necesar sa il duci la un service de reparatii pentru a fi verificat

| Cojocariu_Iosua_1982 explică (pentru DjSannan):

Ok, multumesc!, voi verifica

| DjSannan a răspuns (pentru Cojocariu_Iosua_1982):

Cu placere

| Silent3025 a răspuns:

Nu ai scris ce sistem de operare ai etc! Insa laptopul poate sa fie programat sa-si faca actualizarile de sistem etc doar cand este legat la reteaua de curent electric, ca sa nu consume din baterie!

| Hubiter a răspuns:

Salut,
Ca sa excluzi din prima problema pe partea de software, recomandam reinstalarea sistemului de operare si apoi daca problema persista e posibil sa fie pe parte hardware.

Cu drag,
Hubiter.ro