| Ionjutz a întrebat:

Am si eu o problema la calculator, incerc sa instalez windowsul de pe un cd, iar cand ii dau boot imi apare aceasta eroare : i386 biosinfo.inf could not be loaded the error code is 4096. Stiti cumva care ar putea fi problema si daca ma puteti ajuta in repararea acesteia

Multumesc

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai probleme cu hardul. Hardul in sine, cablul de date, sau e nealimentat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga cd-ul.Inchide calculatorul si boot-eaza la pornire. Cand apare bios-ul si scrie boot atapi, apesi tasta space apoi continui instalarea.

| Ionjutz explică (pentru anonim_4396):

Eu nu mai am niciun windows pe hard diskul vechi. Si nu am boot atapi. Imi apare press any key to boot from cd, apoi, dupa ce apas o tasta, imi ramane ecranul negru vreo 5 secunde, iar apoi imi da eroarea

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionjutz):

Cand intri in bios apasa tasta f8 si da boot. Mai bine cheama sau du-te la cineva sa-ti seteze boot din bios. E mai complicat si periculos sa umbli in bios.