| Alexandru_Mihai_1997_wNd9 a întrebat:

Salut, am si eu o problema, vreau sa imi reinstalez windowsul pe care l-am mai avut, 8.1 si cand selectez la pornirea pcului stickul apare o liniuta care licare si nu se intampla nimic, il pot lasa asa oricat. Ce ar trebui sa fac? Nu am mai patit asta. Multumesc!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Stick-ul tau nu (mai) este bootabil sau trebuie sa apesi o tasta in primele secunde dupa boot-are.
In acest al doilea caz, acest mesaj se afiseaza chiar dupa pornirea de pe stick, sub foorma unui mesaj tip "Press any key to install windows", care apoi dispare dupa acel interval de maxim 30-60 secunde, dupa caz.

| Alexandru_Mihai_1997_wNd9 explică (pentru Bula):

De fiecare alta data cand imi instalam windows ul imi aparea acel mesaj, dar acum nu

| Bula a răspuns (pentru Alexandru_Mihai_1997_wNd9):

Daca nu mai apare, atunci trebuie sa pui iarasi kit-ul de instalare pe stick.

| Alexandru_Mihai_1997_wNd9 explică (pentru Bula):

Am facut asta de 3 ori cu windows uri diferite, acelasi rezultat

| Bula a răspuns (pentru Alexandru_Mihai_1997_wNd9):

Am scris:
Stick-ul ori nu este bootabil, bine preparat, ori trece peste timpul alocat pornirii instalarii.

| sierra1 a răspuns:

Stick-ul tău de boot nu mai e boot-abil! Fă rost de altul verificat și reiei acțiune de install

| LPCTSTR a răspuns:

Mai mult ca sigur cateva fisiere sunt corupte.
Cine stie ce dll-uri si fisiere lipsesc.
Instaleaza Win 7, ai motive.