| valy2424 a întrebat:

Salut, am si eu un laptop packard bell easy note si nu stiu cum sa deschid dvd romul pentru ca nu are buton pe usita.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://helpdeskgeek.com/how-to/cd-dvd-drive-wont-open-eject/
Metoda 3, ai o "gaurica" mica, in care introduci ceva.

| ziftode a răspuns:

Deschizi my computer
te duci pe icoana cd-rom-ului
click dreapta
eject
asta e ideea generala, acum in particular cred ca e posibil sa ai o unitate optica cu slot-loading, fara tray, deci nu ai cum sa il deschizi, disc-ul se baga si se scoate direct din fanta

in alta ordine de idei, e posibil sa nu ai unitate optica deloc, incep sa nu mai fie puse in laptop-uri, din cauza ca nu mai sunt folosite aproape deloc (si daca ai nevoie, costa 100lei una externa, pe usb)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apasa pe el din windows, click dreapta, si eject happy