| szilard45 a întrebat:

Salut am strans si eu o suma de bani, ma mai ajuta si ai mei si as vrea sa imi cumpar o tableta.
Problema este ca nu am nici cea mai mica idee despre cum sa o aleg.Eu as vrea sa aiba 10.1" diagonala si in rest sa fie acceptabila ca performante.
Va rog spuneti-mi ce propuneri aveti, ce stiti din experienta si pretul sa nu depaseasca 1.100 lei

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

NU fa prostia sa cumperi de la noi de pe piata! Uite aici citeva sugestii extrem de bune in bugetul tau, si mai si ramin ceva bani de altele:

http://www.mp4nation.net/......p-hdmi-out
http://www.mp4nation.net/......i-1024x600
http://www.mp4nation.net/......crosd-card
http://www.mp4nation.net/......hdmi-2160p
Cum cele de mai sus nu se stie cind o sa apara din nou pe stoc (le poti cauta pe alte site-uri, oricum), uite o solutie ieftina si decenta - http://www.mp4nation.net/......ips-screen

| szilard45 explică (pentru GabiDumitrescu):

Imi place tableta Teclast A12 10.1 da sti cum e mie mi sa aiba si garantie ca in caz de cv sa nu raman cu o bucata de metal nefolositoare

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru szilard45):

Acorda baietii garantie, nu e bai, doar ca trebuie' sa o trimiti inapoi in caz de ceva. Eu am avut probleme cu citeva telefoane luate direct din China/Hong Kong, m-au rezolvat fara probleme, chiar au fost cu mult mai serviabili decit astia de pe la noi si cind mi-au trimis alea reparate, mi-au pus si niste cadouri asa, ca scuza...happy

7 răspunsuri:
| Remus13 a răspuns:

1)Tableta Serioux GoTab S770, 7", 512MB, 4GB, Wi-Fi, Android 2.3, Negru, Husa

Model Procesor: Rockchip 2918 (Cortex A8)
Tehnologie display: Capacitiv
Frecventa procesor: 1 GHz
Diagonala: 7 inch
Memorie Flash integrata: 4 GB
Capacitate memorie: 512 MB
Rezolutie: 800 x 600
Sistem de operare: Android 2.3

399Lei

2) Tableta E-BODA ESSENTIAL SMILE PLUS cu procesor Cortex A8 1.0GHz, 9", 512MB DDR3, 8GB, Wi-Fi, Android 4.0, Gri Antracit
5.0 (2 review-uri)

Tehnologie display: Capacitive Multi-Touch
Model Procesor: Cortex-A8
Frecventa procesor: 1 GHz
Diagonala: 9 inch
Tip memorie: DDR3
Capacitate memorie: 512 MB
Rezolutie: 800 x 480
Sistem de operare: Android 4.0
Greutate: 580 g

669Lei

3)Tableta Samsung Galaxy Tab2 P3110 7", 8GB, Wi-Fi, Android 4.0, Titanium Silver
4.6 (7 review-uri)

Tip procesor: Dual Core
Tehnologie display: Capacitive Multi-Touch
Tip display: PLS TFT
Frecventa procesor: 1 GHz
Memorie Flash integrata: 8 GB
Diagonala: 7 inch
Capacitate memorie: 1024 MB
Rezolutie: 1024 x 600
Sistem de operare: Android 4.0
Greutate: 345 g

1. 049Lei

| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns:

Sa aiba sistemul de operare android?

| DANIEL72 a răspuns:

Salut.eu iti recamand un" Samsung "galaxy tab2 nici nu se compara cu celalalte ca si performanta.aici in finlanda esta 350euro una noua si doi ani garantie(la oferta). sunt si alte modele dar asta e in top.(iti trimit eu una de aici?).iti doresc o zi frumoasa.sau un Nokia lumia 800 la -250 euro.

| cunoscatorul a răspuns:

Poti merge pe Tableta Evolio ARIA cu procesor Amlogic Dual-Core 1. 5GHz, 9.7", 1GB DDR3, 16GB, Wi-Fi, Android 4.0
Pret 999 lei
http://bit.ly/RNNQqc