| SpedyKid a întrebat:

Am un calculator care nu prea mai duce jocurile acesteai noi. Vreau sa imi cumpar ceva frumos, destul de performant incat sa duca GTA 5-u, Watch Dogs si Far Cry 4. Am cautat cat de cat pe net, si am dat de un superb iMac cu ecran retina de 5k. O placa video AMD RAADEON R9 M290K 2GB GDDR5, i5 pana la 3. 9GHZ, 8GB,1T FUSION DRIVE. Pretul este un gigantic,dar design-ul superb,si specificatile care,zic eu sunt de ajuns pentru a rula FarCry 4, Watch Dogs si Gta V la grafici medii, sau chiar High. Am cautat pe net si am vazut FarCry 4 si Watch dogs ruland pe un iMacdin 2013 foarte bine la grafici high si very high(fara upgrade la specificatii). Voi ce ziceti?
Astept pareri si dau funda! Numa bine.

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Dude...tu vrei sa iti cumperi iMAC pentru gaming? LOl, cu 3000 lei, chiar si mai putin iti faci un desktop de matura pe jos cu orice iMAC.
PS: daca vrei o configuratie de gaming, spune-mi ce buget ai ( pc )

| userul7200 a răspuns:

NU. Ala care til tunezi tu ii cel mai bun, cumpara unu stock, mai ieftin si pune-i parti scumpewinking
Am un var care a avut un calculator pe care nu a mers nici CS 1.6 si la tunat acuma ii merge Battlefield 4, GTA 4, Far Cry 4 toate astea mai noi

| T4zu a răspuns:

Salut.
Cu asa buget iti poti face un PC bomba ce ia orice mac si iti va merge orice joc pentru o perioada foarte lunga de timp.
Uite un exemplu dupa care poti sa te orientezi:
http://www.cel.ro/wish/&wid=28033

| SpedyKid explică:

Am un buget pana in 120 de milioane. Jipa95

| Theodor_Boca_1994 a răspuns:

Ce pc ai? pentru a rula aceste jocuri trebuie sa ai cel putin 6 gb ram despre placa video te-as recomanda o nVIDIA gt 630 sau 730 eu ma joc pe nVIDIA 730 gta 5,, hitman absolution, battlefield 4 si merge foarte bine cu 100 fps si ia-ti un procesor inte core 2 duo de 3 ghz asta e tot FUNDA?