| LiviuYOO a întrebat:

Am un Huawei U8160(Vodafone 858 smart) si nu gasesc google play pe el.Are android 2.3.7.Ce as putea face sa am google play pentru ca nu prea pot descarca nimic pe el. sad

Răspuns Câştigător
| LiviuYOO explică:

Probabil a fost dezinstalat din telefon.
A. Poți să conectezi telefonul la PC/Laptop prin cablul de date și descarci.
B. Cauți pe Internet fișierul de instalare Google Play.
C. Descarci Aptoide sau Mobogenie.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pe vremea aia se chema Market.
Poți instala și alte aplicații gen „google play" - un exemplu ar fi „aptoide".
m.aptoide.com/installer‎

| LTAA a răspuns:

La versiunile mai vechi de Android, Play Store se numeste de fapt Android Market.

| LiviuYOO explică (pentru LTAA):

Pai da dar nu il gasesc in meniul telefonului... Unde ar mai putea fii daca nu il gasesc in meniu?

| LiviuYOO explică (pentru LiviuYOO):

Probabil a fost dezinstalat din telefon.
A. Poți să conectezi telefonul la PC/Laptop prin cablul de date și descarci.
B. Cauți pe Internet fișierul de instalare Google Play.
C. Descarci Aptoide sau Mobogenie.