| AleXAlExAnDrU03 a întrebat:

Am un laptop HP Pavilion dv8000 cu windows 7 Ultimate x64 si nu găsesc driver audio.Va rog ajutati-ma cineva care are același laptop sau cineva care se pricepe.
Funda!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza "Adobe Flash Player" si apoi "Ma Config": http://www.ma-config.com/en
Apasa pe Start detection/Agent installation/Automatic Installation/. Va apare sa download-ezi fisierul MaConfig_Win.exe. Il download-ezi si apoi il instalezi. In acesta perioada nu inchizi pagina de internet. Dupa instalare dai iarasi "Start detection" si te uiti apoi in "My Drivers". Acolo vei vedea 3 categorii de drivere: verzi, cenusii si galbene. Cele galbene sunt neinstalate. Le instalezi. Cele verzi sunt mai noi. Daca vrei le instalezi, daca nu, nu. Cele gri nu le gaseste. Mai rar se intampla asta. Succes!

| horia2012 a răspuns:

Nu este pentru modelul tau driver de sunet. Incearca-l pe asta:
http://h10025.www1.hp.com/......nloadIndex
Te duci pe asta "sp35908.exe". Il descarci, il instalezi. Daca nu merge, il dezinstalezi, dupa care te duci pe el, click dreapta-proprietati-compatibility (alegi vista)-apply-OK si il instalezi inca o data.

| gelu1970 a răspuns:

Cauta driverele lipsa cu slimdriver free
https://www.slimwareutilities.com/slimdrivers.php

| paulionescu25 a răspuns:

Salut. Descarca programul 3dpchip si deschidel. Acolo iti arata placa audio si tot ce ai tu in pc. O sa dai click pe placa audio si o sa te trimita pe un link unde poti sa dai download driver. Il alegi pe primul. Astept un raspuns