| nikappa a întrebat:

Am un laptop HP ProBook 4530s si nu imi merge nici un joc cum ar trebui sa mearga! Nici macar spider solitaire nu merge! Si scrie cand deschid Spider Solitaire : " Hardware acceleration is either disabled or not supported by your video card driver, wich could slow game performance. Make sure you have the lates video card driver installed and that hardware acceleration is turned on". Ce ar trebui sa fac? happy

Răspuns Câştigător
| JASMYNA88 a răspuns:

Offf...bine fa asa: intra in start, da-i la search si scrie DEVICE MANAGER. iti va aparea o lista, du-te la display adapters si da click pe el. vezi ce scrie sub. aia ti-e placa grafica. (de acolo poti afla si ce placa de sunet, etc ai). dupa aia da-i pe prietenul google si cauti driver pentru ea free! instal. next next, finish, restart! happy sau poti cauta un program gen driver finder. dar pe mine ala ma dispera, prefer modul clasic care ti l-am explicat. acum tu alegi

9 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Cauta aici driverele necesare in functie de model si de sistemul de operare folosit! Succes! http://laptopnews.ro/download-drivere-laptop

| rater1994 a răspuns:

Pai da logic man! Nu ai driverele instalate ces alea Hardware acceleration? Nu tis instalate acelaratoarele video.Intra pe Pira...te bay si scrie driver genius professional 10 si apasa pe "S" e de la seed.Iei versiunea lui A(4) sau ceva de genu il cheama pe cel care a postat acel program.

| lpavel a răspuns:

Ar putea fi mai multe probleme dar ca sa stim exact trebuie sa stim datele laptop-ului tau!
Trimite datele laptop-ului si cineva sigur te va ajuta!
Poti afla asa:
scrie in Run: Informatii de sistem (System Information)
Cauta acolo ce placa video ai si ce memorie, cati rami si puterea procesorului! Bafta

| JASMYNA88 a răspuns:

Placa grafica ai instalat-o?

| nikappa explică (pentru JASMYNA88):

Nu stiu

| JASMYNA88 a răspuns (pentru nikappa):

Inseamna ca nu. daca ai cd-ul de la pc, introdu-l, si instaleaza placa grafica! si mai bine, instaleaza tot de pe el. daca nu, vezi ce placa grafica ai, ia-o de pe net si instaleaz-o. de aia nu iti merge!

| nikappa explică (pentru JASMYNA88):

Nu am nici un cd de la laptop. Si e ca eu nu stiu ce placa si ce din alea am happy

| JASMYNA88 a răspuns (pentru nikappa):

Offf...bine fa asa: intra in start, da-i la search si scrie DEVICE MANAGER. iti va aparea o lista, du-te la display adapters si da click pe el. vezi ce scrie sub. aia ti-e placa grafica. (de acolo poti afla si ce placa de sunet, etc ai). dupa aia da-i pe prietenul google si cauti driver pentru ea free! instal. next next, finish, restart! happy sau poti cauta un program gen driver finder. dar pe mine ala ma dispera, prefer modul clasic care ti l-am explicat. acum tu alegi

| mariussf18 a răspuns:

Nu ai driverele placi video instalate. ce windows ai? si ce placa video?