| angelcore a întrebat:

Salut, am un laptop - Lenovo S540-14IML Laptop (ideapad) - Type 81NF - la care nu merge absolut niciun driver pentru touch pad, mergea unul dar era din 2006 parca si efectiv nu il mai gasesc pe nicaieri. (mai nou nici driverul de la tastatura nu merge) Help

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un software de la Lenovo pentru drivere.

| angelcore explică (pentru anonim_4396):

Merci de raspuns, stiu ca e dar nu merg driverele de pe site laughing

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu functioneaza driverele de pe site-ul fabricantului, atunci pot fi 3 cauze:
1. Din BIOS /UEFI (eventual din tastatura) este interzis (oprit) touchpad-ul.
2. Nu ai folosit driver-ul potrivit versiunii de Windows instalat
3. Touchpad-ul este defect

Aici poti gasi si descarca driverele originale pentru versiunea ta de Windows:
https://pcsupport.lenovo.com/......river-list