| Unknow9990 a întrebat:

Salut, am un Laptop Samsung, Are Windows XP as vrea sa ii pun 7-le. N-am USB n-am Disc, as vrea direct de pe Laptop sa il instalez!
Bun sa va spun ce stiu : Stiu ca trebuie restartat dupa apesi nu stiu cum pe butoane. Trebuie sa ti se deschida o fereastra si bifezi ce vr tu.
Nu stiu acuma exact daca asa trebuie, ajutati-ma vreau sa instalez fara Disc sau USB. De unde descarc Windows 7?
SI cum instalez.
Repet: Fara USB SAU DIsc(CD/DVD),

Raman dator+ funda!

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Roaga un prieten care se pricepe si el te va rezolva. Din "gura lumii" vei primi cele mai ciudate sfaturi, dar si sfaturi bune, pe care insa tu nu ai cum sa stii sa le sortezi.

2 răspunsuri:
| DoRu a răspuns:

USB trebuie sa ai, nu ai cum sa-ti instalezi alt windows fara USB/CD/DVD. http://pcsupport.about.com/od/windows7/a/install-windows-7-usb.htm

| horia2012 a răspuns:

Daca ai XP e posibil ca laptop-ul sa nu fie asa perfornant pentru W7.
Poti instala Windows 7 fara dis si USB dar numai pe alta partitie, nu pe aceeasi pe care e XP. Deci vei avea 2 sisteme instalate pe laptop.
Descarca de aici W7 home premium pe 32 biti. E o imaggine ISO.
http://www.softpedia.com/progDownload/Windows-7-Download-118183.html
(te duci pe mirror 6)
si de aici magic disc:(disc virtual)
http://www.softpedia.com/......-ROM.shtml
instalezi magic disc, deschizi, creezi un driver virtual, dupa care "mount image". Montezi imaginea ISO si incepi instalarea.
Pierzi tot de pe partitia D. Altfek nu se poate.