| Camil34 a întrebat:

Am un laptop si un calculator iar pe laptop numai merge deloc internetul, am internet prin cablu si prin modem si nici cu una nici cu alta nu merge. Imi apare eroare: The proxy server is refusing conection. Ce pot sa fac?! Va rog sa ma ajutati. Ofer

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Te-ai uitat in Uninstall Programs de Spybot? Uita=te si in Mozilla -> Unelte -> Suplimente -> Extensii -> vezi daca ai pe aici Spybot. Daca nu ai, intra in Mozilla la -> Tools > Options > Advanced > Network : Connection > Settings -> aici bifeaza mai intai -> NO Proxy si fa o proba dupa ce dai restart la browser. Daca nu merge atunci urmeaza aceeasi cale si bifeaza -> "Use the system proxy settings".

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Sa inteleg ca nu se deschide nici o pagina in browser si ai eroarea aceea? In ce browser?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

Răspuns utilizator avertizat
| neluL a răspuns (pentru Camil34):

Ce browser folosesti? Ai instalat ceva recent cum ar fi Spybot? Ia cauta in Programs -> Uninstall Programs. Alte programe merg? Cum ar fi antivirusul sau yahoo skype, torr3nti...

| mihai69 a răspuns:

Păi ceva nu e OK. în mod normal, nu ai nevoie să ieși prin Proxy - de unde și până unde?!? Verifică proprietățile conexiunii la net!

Răspuns utilizator avertizat