| Domynyc a întrebat:

Salut.am un Motorola defy si am vrut sa ii bag android 2.3.4 si nu mai a pornit se aprinde decat un bec alb cand il conectez la pc.va rog sa ma ajutati, dau funda big grin

Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cauta programul rsdlite. Si vezi daca e detectat telefonul de program. Daca e detectat, se poate repara.

| Domynyc explică (pentru sltlp):

Da mil detecteaza

| downdl a răspuns:

Pai cum ai incercat sa ii bagi? ce custom rom ai incercat. miui sau cyanogen, da-mi mai multe detalii si poate te pot ajuta

| Domynyc explică (pentru downdl):

Cyanogen.

| Domynyc explică (pentru sltlp):

Nu merge sa il descarc

| sltlp a răspuns (pentru Domynyc):

Ce nu merge sa descarci?

| Domynyc explică (pentru sltlp):

L-am facut am gasit altu.acum daca vrei sa ma ajuti te rog cum fac sa il decodez si eu stiu ca e un program

| sltlp a răspuns (pentru Domynyc):

SA decodezi? Parca ai zis ca vrei sa faci upgrade, nu decodare...

| Domynyc explică (pentru sltlp):

I-am facut da nu edecodat telefonul

| sltlp a răspuns (pentru Domynyc):

Pai eu nu fac decodari, cel putin nu pe TPU, cam asta e ideea.

| Domynyc explică (pentru sltlp):

Bine ok mersi

| downdl a răspuns (pentru Domynyc):

Presupunand ca ai instalat deja aplicatia 2ndInit Recovery Installer, copii pe card cyanogen sau miui, intri in recovery mod, dai wipe data si wipe cache, intri in card unde ai arhiva cu cyanogen, dai install. si aia e.
Ar trebui sa fie simplu, probabil te-ai complicat pe undeva