| danpopa a întrebat:

Salut am un notebook HP dv 9000
El se incalzestae foarte tare
:cind stau pe net 45-55 grade.cind ma joc 55_87 grade
Problema a aparut cindin timpul unui joc mi-a aparut un ecran albastru cu dungi albe
Cind il pornesc din nou ecranul e negru dar noterbookul a pornit (se aude)
Nu ajuta repornirea. Ma gindesc ca este de la placa video

Răspuns Câştigător
| KirigayaKirito a răspuns:

Dungile albe rezulta ca s-a defectat placa video.Iar faptul ca placa video s-a stricat rezulta faptul ca procesorul, notebook-ul sa supraincalzit, probabil datorita coolerului(un mic ventilator)! Iti recomand sa nu mai intri pe el pana nu il repari ca sa nu ti se arda alte piese! Du-l la un specialist! Baftawinking! Funda?

3 răspunsuri:
| Gabriel892 a răspuns:

Iti trebuie un reflow (sau reballing daca ai ghinion)

| alex3167 a răspuns:

Ai putea incerca sa cureti coolerul

| sunkid a răspuns:

Stii ca notebookul acela are jos un mic ventilator. Daca pc-ul nu are cum sa se aeriseasca se incalzeste. Pune-l si tu pe 2 bucatele de lemn.