| GameplayRomania a întrebat:

am un pc ram 2 GB placa video ati radeon 9550 256mb 128 bit procesor Intel celeron 2, 8 80gb hdd sursa ac 230V. De ieri am intampinat o problema se restarteaza singura unitatea fara erori fara nimic. Spuneti-mi va rog de la ce poate fi? Temperatura ridicata la procesor? nu i-am mai schimbat pasta termoconductoare de ceva timp. de exemplu intru in LoL si cand se incarca jocul se restarteaza. Stiu ca e vechi sistemul dar nu am ce face.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca sursa este de vina. Este slaba.

| GameplayRomania explică (pentru Salontanul):

Treaba e ca pana acum 2-3 zile nu se restarta singura. Nu imi da bluescreen nimic pur si simplu ca si cum as apasa pe buton

| Salontanul a răspuns (pentru GameplayRomania):

Daca ai pasta de la procesor de peste 2 ani te poti gandi. Mai poti face si altceva: desfa-l si cu un aspirator si o perie, usor, sa-l cureti pe placa debaza si cooler. Daca nu, incearca sa stergi complet HDD-ul si reinstalezi Windowsul. Poti pastra pozele si documentele. Restul trebuie sters tot. Cele cu.exe si.bat sunt purtatoare de virusi.

| PainTech a răspuns:

Daca zici ca se restarteaza fara erori nu cred ca e din Software ( ai verificat daca ai virusi? ). Mai mult ca sigur e din sursa.

| GameplayRomania explică:

Treaba e ca pana acum 2-3 zile functiona fara problema asta. Nu se restarta

| GameplayRomania explică:

Pasta am schimbat-o chiat astazi. Windowsul la fel l-am reinstalat de 3 ori formatare completa la tot. De curatat nu l-am curatat. Dar nu cred ca ar fi mare problema praful. O sa incerc si asta

| GameplayRomania explică:

Oare HDD-ul sa fie problema? Dar nu imi da nici un semnal. Nu se blocheaza nu face zgomot.