| campai a întrebat:

Am un router tp-link tp-wr720r, din prima zi de cand l-am luat mi-a mers excelent (are cam 1 an), astazi, insa am vazut ca imi merge greu internetul (RDS), si am sunat l-ai ei sa vad are e treaba. Am configurat totul, cu cablul direct in calculator, dar cand am bagat cablul din nou in router nu a mai mers. M-am gandit sa il configurez din nou accesand 192.168.1.1, dar nu imi acceseaza aceasta adresa ca sa ma pot loga pentru a-l configura. Am mai schimbat ultimile cifre cu 2.1; 1.2; 2.2 samd... dar nici una dintre adrese nu merge.
Am mai incercat sa downlodez de pe site-ul lor un utilitar "easy assistant" si am urmat pasii de acolo si cand indearca sa imi configureze reteaua imi da o eroare. Nu mai stiu ce sa ii fac.

1 răspuns:
| Markyboy1971 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema si am pus IP-ul la google chrome si a mers, nici la mine nu a mers din prima, dar mai tarziu mi-a reusit si sper ca stii cu sa pui numele si parola acolo la casuta cu admin.
Funda?