| Tenerife12TCristi a întrebat:

URGENT! Nu imi merge netul de la Romtelecom de sambata, iar eu nu sunt acasa. Butoanele de la router sunt :
-POWER - PORTOCALIU
-WAN-VERDE
-INTERNET-PORTOCALIU
-WLAN-PORTOCALIU
-WOLP-PORTOCALIU
IAR TOATE LANURILE SUNT APRINSE SI SUNT VERZI, eu nu am conectat niciun LAN

Vreau sa va intreb daca se poate sa optimizez/configurez reteaua wi-fi, daca eu nu sunt lanaga ea, cunosc chestia cu 192.168.1.1, dar poate cunoaste-ti o aplicatie. V a multumesc

3 răspunsuri:
| Kikoo a răspuns:

Este posibil sa fie problema router-ului. Conecteaza un calculator numai prin cablul de internet si vezi cum merge. Daca merge bine, sigur router-ul e de vina, si sunt doua solutii: il resetezi la setarile din fabrica si il reinstalezi din nou, sau iti iei altul. Contacteaza si pe cei de la Romtelecom, in orice caz.

| Kikoo a răspuns (pentru Kikoo):

Scuze pentru pleonasm big grin

| ovidiu123432 a răspuns:

Incearca sa ii contactezi pe cei de la Romtelekom