| Radu_Constantin_Bogdan_1996 a întrebat:

am un Samsung galaxy s5 mi s-a spart dispaly-ul dar geamul este perfect neatins! credeti ca ma ajuta garantia? :-s

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu te ajuta, pe scurt.

| Jipa95 a răspuns:

Nu. Garantia nu te ajuta in situatia de fata, dar du-te cu telefonul la ei sa ti-l trimita intr-un service autorizat. Trebuie sa platesti toata reparatia integral.

| LTAA a răspuns:

Pai cum s-a spart display-ul daca tu pretinzi ca geamul este intact?
Garantia nu acopera defectele din culpa/intentia utilizatorului.

| Legend123 a răspuns:

Garantia te ajuta doar cand apare o defectiune tehnica din cauza lor. display-ul l-ai spart din cauza ta..pentru a-l repara trebuie sa scoti o suma de bani din buzunar..depinde cat iti spune ca trebuie platit pentru reparatie..totusi nu cred ca va fi ieftin este un telefon nou. SUCCES