| Caranfil_Valentina_1987 a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy j 5 2017 si mi s-a spart ecranul cam cat m-ar costa sa schimb geamul

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, cum zice și "faraonul" pe acolo te duce reparația, cam la jumătate din prețul unui j5 second. Tu decizi dacă merita

| LPCTSTR a răspuns:

Am patit si eu cu un Samsung, display-ul fiind intact. Cel de la service mi-a spus ca geamul nu se poate schimba, iar daca insisti sa schimbi geamul, va fi un chin.
Plus ca Samsung a imbunatatit culorile prin saturatie, gamma, etc., si ca prin magie daca se inlocuieste geamul, adezivul avand un rol odata venit cu acea imbunatatire a culorilor, ele devenind spalacite sau ceva de genul.
De aceea pentru Samsumg schimbarea geamului ne fiind recomandata.
Insa ai grija si la pret dar si la originalitatea display-ului. Mie cel de la service mi-a cerut 450 lei, fara a-mi da garantia ca display-ul inlocuit va fi original. Si deci, am asteptat sa imi iau un alt telefon, pentru ca nu merita sa platesti atat in schimbul crapaturilor geamului.
Acum, pentru a fi sigur, am pusa folie de sticla si sper ca pe viitor sa nu mai fiu atat de neatent.
Acum este la alegerea ta daca schimbi display-ul sau schimbi telefonul, succes happy

| gelu1970 a răspuns:

Geamul asa cum il numesti te costa mai mult decat un display. Daca e sa il schimbi e mai multa munca si timp decat un display nou. Display costa 120 euro aproximativ. Mana de lucru nu mai stiu.

| TutankamonOficialu a răspuns:

Salut, reparatia te va costa cca 350 de lei la ESD Service (service autorizat Samsung si iti vei pastra si garantia. Daca esti din Bucuresti te poti duce direct la ei la Apaca, vis-a-vis de statia de metrou Politehnica.