| AnnAnonymous a întrebat:

am un Samsung galaxy star s5282 si cand l-am cumparat am primit la el si cablu de date..conectez cablu de date la pc, si in telefon,insa mie pe monitor imi apare ca gaseste sub forma :Scanners and Camera si cu numele modelului de telefon,cand intru in fisier imi apar fisierele telefonului, : android,media,pictures, ringtones, movies..etc, insa daca vreau sa pun melodii sau ceva fisiere nu ma lasa sa le pun. nu imi da eroare, nu imi da nimic, pur si simplu nu pot sa dau paste..si nici nu pot sa vad pozele de pe telefon.dau funda care imi zice cum sa fac sa mearga.

8 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Salut! Intra in setarile telefonului:
setari-> conectivitate-> USB-> Stocare in masa. Dupa bagi cablul de date in telefon si o sa-ti aparar folderele telefonului si o sa poti muta fisiere. (Ai grija sa ai memorie suficienta in telefon).

| AnnAnonymous explică (pentru CosminC86):

Nu am conectivitate.sad

| CosminC86 a răspuns (pentru AnnAnonymous):

Ai cartela de memorie in telefon?

| AnnAnonymous explică (pentru CosminC86):

Nu

| CosminC86 a răspuns (pentru AnnAnonymous):

Abia acum mi-am dat seama. laughing Incearca sa copiezi fisierele nu prin "copy/paste" pur si simplu selecteaza-le si muta-le cu mouse-ul... Ia vezi daca merge.

| AnnAnonymous explică (pentru CosminC86):

Am incercat si asa..si dejeaba tot nu ma lasa.

| CosminC86 a răspuns (pentru AnnAnonymous):

Pai da-mi mai multe detalii, iti apare vreo eroare ceva cand vrei sa le copiezi? Ce se intampla mai exact dupa ce le dai paste.

| AnnAnonymous explică (pentru CosminC86):

Nu imi apare nici o eroare nimic, pur si simplu nu pot sa dau paste. ca si cum nu s-ar fi copiat. daca vreau sa le trag prin selectrare, am acel cerc interzis. care nu are nici un efect, am bagat acum usb-ul in telefon si mi-a intrat la conexiune pc usb, pot selecta 2 modalitati prin ptp, sau dispozitiv media, insa la ambele face la fel. mi-a aparut o avertizare pe ecran si mi-a scris numele unui programs kies, care il pot descarca de pe site-ul de la ei. acuma sa incerc cu acel program poate reusesc.