| TenZo a întrebat:

Salut am un sistem audio 5 +1 si vreau sa ascult muzica fara sa il conectez la o priza, si as vrea sa stiu daca exista vreo(piesa) sau ceva special la care sa conectez sistemul.Am incercat la baterie de masina dar curentu trebuie transformat la 2-20.

Răspuns Câştigător
| Reparatoru a răspuns:

Da se poate.dar trebuie sa-ti faci rost de un invertor de curent de la 12v la 220.asta este cea mai simpla.partea complicata este daca vrei sa-l alimentezi direct la baterie trebuie sa renunti la transformatorul care il are in el, si sa vezi ce fel de alimentare are. daca este simetrica, este mai complicat dar daca este alimentat la 12v atunci este simplu, dar numai pentru cine cunoaste electronica.asa ca mai bine apeleaza la cineva care se pricepe in electronica, ca ar fi pacat sa-l, prajesti". bafta!

1 răspuns:
| ionuutzuu a răspuns:

Daca nu vrei sa-l pui la priza trebuie sa gasesti alta sursa de curent continuu de 220V.