| AlpiNN a întrebat:

Am un sistem Genius 5.1 150w si de cateva zile cand il opresc si il las in priza se aude un bazait usor din interior.De la ce sa fie? Mentionez ca inainte nu scotea nici un sunet cand era in priza pentru ca l-am ascultat de multe ori. FunDa

Răspuns Câştigător
| Broadband a răspuns:

Transformatoru de alimentare face
si la mine face am genius 5000

3 răspunsuri:
| titi a răspuns:

Se pare ca cedeaza un condensator de filtraj din alimentare. Daca e asa, bazaitul respectiv se va accentua in timp.Dar poate fi vorba si de ecranajul firelor care fac legatura cu pc-ul sau aparatul de pe care iei semnal audio.Pot fi mai multe cauze.

| Dreamer a răspuns:

Poate sa fie de la volum, prea tare... oricum daca ai garantie poti sa-l schimbi.

| razvanyoung a răspuns:

Exact sistem dinasta am si eu (genius S5005)!
Singura problema este ca tu cand il inchizi apesti pe butonul din fata subt care scrie (stand by) ...deci asta inseamna ca este in stand by si tot mai are curent in el, daca vrei sa opresti de tot alimentarea lui vezi ca ai un buton in spate (un intrerupator), daca opresti din acel intrerupator opresti de tot alimentarea si iti garantez eu ca nu mai bazaie!
Bafta si sper ca te-am ajutat!