| התשובה a întrebat:

Salut.
Am un stick usb de 16 GB pe care vreau sa-l partitionez.
Vreau sa fac o partitie cu Windows 7 bootabila de 5GB si a doua de 10 GB pentru programe.Va rog sa-mi spuneti daca pot sa fac cu cmd aceste doua partitii.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Partitionarea unui stick e ceva mai dificila, dar poti sa-l faci bootabil cu windows 7 dupa care faci aici un folder cu programe.Merge fara probleme.

| Sika13 a răspuns (pentru nutepriveste21):

Asta am zis si eu laughing)

5 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Nu cunosc nici o metoda de a partitiona un stick in cmd, insa iti pot recomanda acest program: mini tool partition
http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

| Anyo1988 a răspuns (pentru SuicideSilence):

Foarte util raspunsul mersi, pe mine m-a ajutat pentru un stick de 4 gb care voiam sa il inpart in 2 pentru tv sa bad pe jumate filme si pe jumate videoclipuri si nu voiam sa se amestece deci mersi recomand sfatul tau celui cu windowsul programul asta chiar e bun

| Sika13 a răspuns:

Nu poti sa faci sa ruleze windows 7 pe un stick pentru ca windows 7 consuma 20 si ceva de GB (1) si (2) nu poti partitiona un stick mai ales cu cmd si (3) poti sa faci un stick bootabil cu windows 7 happy

| התשובה explică (pentru Sika13):

Vezi? Ai inteles gresit.