| Razvan17Me a întrebat:

Am un telefon LG Leon 4G LTE, si am niste probleme cu bateria, in sens ca se descarca foarte repede, adica daca stau 5 minute pe facebook, se descarca 3-4% si sunt disperat sa o fac ca inainte, si ma enerveaza si ca merge foarte lent in comparatie cu telefoanele altora. Funda! Urgent!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Exista o metoda care nu stiu cat este de buna: http://www.eway.ro/......rului.html
Eu zic sa-ti iei alta baterie si dupa sa incerci.

| Cedry2k8 a răspuns:

Cumperi alta, mai mult de 40 lei nu face. N-ai ce sa-i faci.

| MaxCode a răspuns:

Hmm. Pai in primul rand Cea mai multa baterie consuma net-ul. Dupa aplicatiile pe care le ai deschise sau care ruleaza odata cu telefonul tau.
Fa intr-ul fel ca sa inchizi aplicatiile care ruleaza odata cu telu' tau Sau dezinstaleaza aplicatiile pe care nu le mai folosesti!
Sau ca sa mai castigi putina baterie poti sa reduci luminozitatea telului tau.
Si eu am un tel Allview A4 You so stiu cum e cam toate telefoanele se descarca repede cand navigam pe net.
Deci eu am facut toate alea care ti le-am spus mai sus si acu se descarca mai greu.
Luminozitatea si cu sistemul android consuma foarte multa baterie dar si cand telefonul nu este activ(adica nu umblii nu faci nimic )
Sau daca telefonul e vechi de exemplu daca il ai de 1 an 2 Iti recomand alta BATERIE!
Bafta Sper ca te-am ajutat
FUNDA?