| Popoviciu_Adrian_1990 a întrebat:

Saluthappy! Am un telefon Lg Optimus L5 si nu stiu cum sa pun aplicatile pe cardul sd sad. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Ai in Google Play o aplicatie care se numeste gen "move 2sd"

| Popoviciu_Adrian_1990 explică (pentru Minks):

Cand pornesc aplicatia imi scrie :

Dispozitivul nu are un spatiu de stoare (cred ca se refera la stocare) real, sau spatiul nu functioneaza corect.Tramsferarea aplicatiilor pe cardul SD nu este valabila pe acest dispozitiv.

La transferabile le selectez sa le mute pe toate si nu se intampla nimic.

| Popoviciu_Adrian_1990 explică (pentru Minks):

Am facut un root la telefon si mi-a mers http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30491581&postcount=43 cum sa rutezi mersi de app mi-a fost si asta de ajutor