| cosmon a întrebat:

Am un telefon nokia 6500 slide si astazi cand am incercat sa fac poze cu el nu a mai mers camera, cand o deschid apare ecranul negru si apoi dupa cateva secunde imi apare un mesaj cu camera in asteptare, care de obicei aparea dupa cateva minute, aveti idee carea a fi problema? Credeti ca daca resoftez telefonul problema va disparea? Va rog mult ajutati-ma, raspunsul care ma va ajuta cel mai mult va primi fundita
!

Răspuns Câştigător
| Frozen a răspuns:

Eu am avut problema asta...solutia respftare 50 RON,,, asa mi-a zis ala de la service ca ar vi luat contact cu lichide sau niste tranteli, PS.nu l-am facut sta intr-un dulap si acum

12 răspunsuri:
| cosmon explică:

Am incercat sa il repornesc de 3 ori si nimic, l-am resetat cu *#7380# si nimic, la fel face, acum astept sa se incarce si ii mai dau un hard reset, daca tot nu merge cred ca il resoftez sad

| cosmon explică:

Astept pana maine daca nu-si revine il resoftez si asa garnatie la el nu mai am!

| cosmon explică:

Inca mai astept poate vine cineva cu o solutie :d

| cosmon explică:

"Eu am avut problema asta...solutia respftare 50 RON,,, asa mi-a zis ala de la service ca ar vi luat contact cu lichide sau niste tranteli, PS.nu l-am facut sta intr-un dulap si acum"

Nu vad logica in ce ti-a spus ala! Contacte cu lichide sau tranteli busituri si s-a stricat softul? Daca era s-ar fi stricat partea hardware!

| cosmon explică:

Eu l-am dus la garantie, mi-au inlocuit un conector de la camera si mi l-au resoftat si cand mi l-au adus mergea camera insa nu mai emrgea tastatura numerica si l-am dus iar la garantie

| cosmon explică:

Frate intrebarea este de mai bine de 6 luni, poate nu ai citit dar am scris mai jos ca am reparat telefonul, avea conectorul de la camera defect, cred ca de la socuri, oricum l-am reparat si acum merge ok!

| costymaximus a răspuns:

Eu am acelasi tip si nu mi s-a mai intimplat asa ceva.Reporneste telefonul din nou, reseteaza-l daca zici ca restul telefonului merge(ma refer la apeluri, muzica, etc.)

| costymaximus a răspuns:

Ma mir ca ai problemele astea, camera e f. buna(carl-zeiss tessar de 3. 2mp)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cat te-a costat reparatul?

| mada009 a răspuns:

Si eu am patit aceeasi chestie azi happy va rog imi puteti spune cum as putea sa-l repar?big grin

| georgianakapsunik a răspuns:

Si eu la fel am patit azi si din ce cauza nu stiu dau sa fac poza si imi zice kamera in asteptare ce se poate face sa l repar?

| huuj a răspuns:

Salut, eu am incercat sa resoftez telefonul, dar dupa restartarea lui, tot "camera in asteptare am" Cred ca trebuie schimbat ceva la el, ca uneori merge, alteori nu merge.Problema asta este de la un soc ceva. Eu am umblat in el, de am schimbat difuzorul, si neavand sculele potrivite, nu am facut treaba prea bine. Am vazut pe net un tutorial pentru demontare, dar tipul de acolo avea scule potrivite, minuscule pensete, leviere mici din plastic. oricum nu vreau sa te mai plictisesc, cred ca e de la un soc, a fost scapat jos sau ceva de genul asta. Multumesc pentru rabdare de a citi...succes...