| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy young dual sim, gt-S6102, si mi se duce bateria cam repede, si nu ii fac nimic, abia vorbesc la el. Cand ma uit acolo la ce anume a utilizat bateria, zice ca 43% a utilizat-o STAREA DE VEGHE TELEFON, care habar nu am ce inseamna, 37% repaus telefon, care iar nu stiu ce vrea sa spuna, si restul de 30% sunt apelurile, androidul, si ecranul. Ce dracu sa-i fac? si inca ceva, cand dau acolo sa vad ce aplicatii ruleaza, nu imi arata niciuna, dar totusi CPU telefonului este f. utilizat, si cand dau sa inchida toate aplicatiile, imi spune : Au fost inchise 14 aplicatii. Care dracu sunt astea ca mie nu imi apare niciuna, vreau sa le opresc pe toate, sa mearga doar sa sun si sa vb prin mesaje. ajutati-ma va rog dau funda

Răspuns Câştigător
| galyperf89 a răspuns:

Si eu am avut Young. Si mi se termina bateria foarte repede, gen il tineam in buzunar la scoala in timpul orelor si dupa in pauza cand il scoteam era 90 si ceva % fara ca macar sa il folosesc. De aceea l-am si schimbat(nu neaparat din cauza asta) De asemenea si mie imi arata ca bateria era utilizata de starea de veghe a telefonului android si tot ceea ce ai enumarat tu acolo sus. Poate nici nu il lasi la incarcat suficient sau din contra, il lasi prea mult pentru ca daca il lasi prea mult se supraincarca si durata de viata a bateriei. De asemenea daca ai fundal care se misca(cred ca stii despre ce vorbesc) si ele consuma din baterie. Deci, atunci cand iti zice ca e 100% decupleaza incarcatorul si incearca sa folosesti cat mai putin telefonul. Funda?

1 răspuns:
| galyperf89 a răspuns:

Durata de viata a bateriei scade* am uitat sa scriu cuvantul "scade"