| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un windows 11 cu un cont local si email...as vrea sa imi sterg emailul acela si sa pun unul nou, dar cum se face? Si daca schimb email de la contul local mi se sterge tot ce am salvat pe calculator?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stergi contul de e-mail. E suficient sa nu-l folosesti.
La contul tau adevarat de e-mail intrii prin browser (recomand Mozilla Firefox).

| lpavel a răspuns:

Emailul NU are nici o treaba cu fisierele din pc, deci nu se va sterge nimic!
ca sa stergi din aplicatia Mail al windows-ului Contul de email fa asa:
Deschizi aplicatia Mail apoi in acea fereastra deschisa sus pe dreapta vei vedea iconita de setari (o rotita dintata) dai clic pe ea, iti apar toate conturile de Mail, daca ai adaugat numai unul atunci iti apare numai unul, in dreptul lui vei vedea : Gestionati
clic pe ea apoi: Eliminare si gata ai sters acel mail din windows!
Acum te intorci inapoi sau inchizi fereastra si-l deschizi din nou, dai clic pe + Adaugati un cont si adaugi un alt email!
Dar poti adauga cate adrese de email vrei nu trebuie sa stergi cel existent!
Fa asa: Intri la setari cum am zis(acea rotita dintata) si clic pe +Adauga un cont si mai adaugi un email!