| Georgemy2 a întrebat:

Salut, am windows 8.1 si nu-mi merge google chrome, se instaleaza dar cand dau dublu clik pe el nu se deschide. Am incercat si cu run administrator si nu merge. Ce pot face?

3 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Instalează Windows 7, e cel mai bun. De ce este cel mai bun? Este cel mai bun deoarece spre deosebire de Windows 8.1, pe Windows 7 funcționează toate programele existente, pe când, pe Windows 8.1 nu merg toate programele, de jocuri nici nu mai spun. În plus Windows 8.1 e mai mult pentru tablete, tocmai de aceea cei de la Microsoft au făcut un nou windows și anume Windows 10, pe care eu l-am instalat, merge bine, dar nu funcționează nici-un program pe el deoarece e prea nou. Așa și windows-ul 8.1 va fi bun peste câțiva ani când vor apărea programe pentru el. Asta cu Windows 8.1, Windows 10, e făcută mai mult pentru bani, ca lumea să renunțe la windows-ul pe care îl au și să cumpere noi tipuri de windows ( windows 8 de exemplu ). Chestia asta cu modelele noi windows e ca și cum tu ai încerca să reinventezi roata, nu poți reinventa ceva ce e deja inventat, poți doar să-l perfecționezi, era mai bine dacă ar fi făcut mai multe actualizări pentru Windows 7 și dacă ar fi încercat să-l perfecționeze. Asta e doar părerea mea.

| gelu1970 a răspuns:

Instaleaza ultima versiune
in cazul in care ai un firewall pune chrome in exceptiile acestuia.
vezi daca i se asigneaza ip automat sau nu. de moment vezi daca ceea ce am scris e bine.

| Georgemy2 explică (pentru Iunix):

Tu ai windows 7 si incerci sa ma convingi sa-mi pun si eu? Mie imi merge foarte bine windows 8.1. Ce am intrebat eu si ce imi zici tu?