| Cristifd21 a întrebat:

Salut, as avea nevoie de o parere despre laptopul meu, nu stiu daca aceasta este categoria potrivita, daca nu, imi cer scuze.

Problema este urmatoarea : am pornit laptopul astazi, m-am conectat la internet si cand am deschis google-ul deodata s-a blocat tot de la mouse la laptop la tot, un freeze total, am asteptat vreo 5 minute si nu s-a intamplat nimic, l-am stins si l-am repornit dupa care a inceput sa se repare singur (asa e programat cand e ceva stricat sa se repare singur) si cica problema era la diskul C: s-a reparat timp de 10 minute si un pic in timp ce se incarca procentajul acela la 40% si-a dat 2-3 restarturi, cand s-a terminat a mai dat un singur restart si a ramas ecranul negru. Am stat si m-am uitat la acest ecran timp de o jumatate de ora si nimic, am mai dat 3 restaturi (desiguri nu unul dupa altul, ci cu interval de timp) si de fiecare data ecranul ramane negru, merge, porneste dar ecranul negru, intr-adevar se vede cand porneste logo-ul de la firma laptopului (HP) iar dupa se vede doar negru.

Doresc o parere ca sa stiu ce as putea face, daca il pot repara acasa sau sa il duc la un specialist sau altundeva.

5 răspunsuri:
| Cdolo a răspuns:

HDD mai mult ca sigur a murit.
Întra în bios și vezi dacă vede HDD
Dacă nu îl vede pentru datele de pe el trebuie un specialist dacă nu ai nevoie de ele de date 150 lei unul nou un șurub în spate desfaci îl schimb instalezi totul și ca nou. Ps verifica dacă mai ai garanție înainte de toate

| Cristifd21 explică (pentru Cdolo):

Garantie nu mai am, deoarece n-am avut deloc probleme cu el, iar de date as cam avea mare nevoie

| Cristifd21 explică (pentru Cdolo):

Garantie nu mai am, si de datele de pe el as cam avea nevoie

si imca o chestie ce am observat este ca am un mouse cu led (de gaming altfel spus) care la pornire cand se face ecranul negru se aprinde o data foarte repede si de 3 ori foarte lent

| Cdolo a răspuns (pentru Cristifd21):

Da hhd e de vina pentru date o sa te coste cam 150 lei și numai la un specialist și pote dura și o luna în funcție de volum și probleme

| Cristifd21 explică (pentru Cdolo):

Oh, multumesc frumos frumos de ajutor