| warriorboy4 a întrebat:

Salut, as dori sa achizitionez un laptop mai mult pentru gaming, cam ce configuratie ar trebui sa aiba. Imi puteti da niste exemple
Pina in 3000 de lei happy

Multumesc

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Cel mai performant in bugetul tau ar fi:
http://www.pcgarage.ro/......e-premium/
are placa video mai buna decat laptop-ul propus mai sus.

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Un procesor i5 + o placa video ar trebui sa fie suficiente pentru gaming.
Dar daca ai mai suplimenta bugetul cu 300 lei, ai putea sa iei un i7, 8gb ram + o placa video destul de potenta

http://www.pcgarage.ro/......2gb-brown/

| laptopnews a răspuns:

Asus-ul din seria k recomandat de Minks e ok... In bugetul tau, trebuie sa iti iei laptopul cu cea mai buna configuratie. laptopurile strict pentru gaming sunt ceva mai scumpe. Prin urmare un i5 cu nVIDIA GT540M mi se pare cea mai optimista combinatie. Atentie insa ca GT540M e mai mult pentru multimedia, dar poate duce si anumite jocuri. S-ar putea insa sa nu iti mearga toate cu setarile la maxim.
Repet, Asusul recomandat e ok... toata seria K e ok in ceea ce priveste carcasa si sistemul de racire!

Răspuns utilizator avertizat
| Dicanul a răspuns:

Daca vrei pentru GAMING te-as sfatui sa iei PC. Laptopurile nu sunt indicate sa le fortezi cu jocuri pentru ca o sa ti se strice repede.