| Rițco_Robert_1985 a întrebat:

As dori sa am 2 monitoare la un PC. Am inteles ca aici e vorba de placa video. Am un Nvidia Geforce GT 520. Am 2 intrari in placa video (Ca si in imaginea de pe google a placii) insa nu stiu de ce cabluri am nevoie pentru cel de-al doilea monitor (monitorul pricipal e la intrarea albastra). Iar daca am 2 monitoare placa video nu va rula normal?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Placa video va rula la fel. Desigur, trebuie sa ai in vedere si limitarile legate de performanta, ca rezolutie dubla=dublu de procesat pentru placa video. Deci poti conecta un alt monitor, insa e posibil sa vezi scaderi de performanta. Iar despre jocuri, sper ca nu visezi sa te joci. Daca vrei jocuri si doua monitoare, ai nevoie de o placa video mai performanta.

| Rițco_Robert_1985 explică (pentru sltlp):

Vreau sa ma joc doar pe unul in timp ce pe al doilea sa fac altceva. Poti sa imi zici tipurile de cabluri necesare?

| sltlp a răspuns (pentru Rițco_Robert_1985):

Nu e nevoie de un cablu special. Doar un conector specific monitor-placa video pentru celalat port. Ai deja cel de-al II-lea monitor? Daca da, ce model este?