| pinguinuronaldo a întrebat:

Salut! As putea pune o placa video kfa2 gt 1030 intr-un Dell optiplex 7010 sff? Suporta?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca se potriveste in soclu si incape in carcasa, atunci probabil DA.

| pinguinuronaldo explică (pentru Bula):

Suporta sursa(psu)?

| Bula a răspuns (pentru pinguinuronaldo):

De obicei, da.
Sursele sunt astfel dimensionate incat "sa duca" placile suplimentare pentru care sunt socluri pe placa de baza, respectiv si pe FDD + HDD- urile + CD-ROM, la care au si lasat loc.
(sursele sunt supradimensionate, astfel ca instalatia montata la livrarea de baza sa nu depaseasca 1/4-1/3 din puterea maxima al sursei.

| pinguinuronaldo explică (pentru Bula):

Chiar nu stiu daca imi incape in carcasa. Crezi ca mi-ar incapea avand in vedere ca este SFF unitatea (Small Form Factor)? PS: sursa suporta 240 W, iar slotul cred ca este limitat la 60W, nu sunt sigur.

| Bula a răspuns (pentru pinguinuronaldo):

Daca este cutie mica, culcata, atunci placile "obisnuite" (de tower, minitower) nu incap in ea.

| pinguinuronaldo explică (pentru Bula):

Este un Small Form Factor