| Qwertyuop2389 a întrebat:

As vrea s sa stiu si eu daca bagi multe jocuri in calculator o sa se strice? Adica nu o sa mai mearga la fel? Eu nu zic aici de 100 de jocuri, zic de 10 15 .....adica am un pc bunicel am dat 30 mil pe el. Iata si configuratia
-Intel i5 4690 3.5 ghz
-8gb ram
-1tb hdd
-amd radeon r9 270x 2gb gddr5

6 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

De sticat nu are cum doar daca o sa ai ghinion o sa patesti urmatoarele
1) hard cu baduri ( se rezolva la garantie)
2) placa video cu artefracte( se rezolva la garantie)
Repet, doar daca ai ghinion, un pc este facut sa ruleze non stop, orice.

| notefree a răspuns:

Daca vei intretine sistemul
Vei putea si mai multe nu te teme

| Oxymorone a răspuns:

Eu zic ca e ok. Depinde de ce fel de jocuri vei baga.

| Qwertyuop2389 explică:

Pai nu o sa vreau sa bag jocuri gen dying light watch dogs... un far cry 4 si gta 5 si poate inca unul

| Winchester a răspuns:

NU ti se strica laughing O sa iti iei 15 jocuri dar o sa joci doar unul sau doua din cauza ca nu cred ca o sa ai timp sa le joci pe toate. Eu am 60 de jocuri si din toate 60 joc doar 2 laughing

| Bro_MrAlex_1990 a răspuns:

Da, dar daca le pui pe Ssd, o sa se miste mai bine! ( Daca ai ssd )