| IerurașDeCiocolataAlba a întrebat:

Salut, aș vrea sa imi cumpar o placa video dedicata de 1 gb de ziua mea, Dar problema este ca nu stiu daca se potriveste cu pc-ul meu gen daca suporta o placa video de 1 gb si daca este compatibil cu placa de baza etc. Alta problema ar fi ca eu am o placa video integrata si nu stiu daca pot sa imi pun placa video dedicata si daca imi suporta sursa placa video cea noua (1 gb) si ce soclu imi trebuie! OFER FUNDA

link placa video: https://www.emag.ro/......D3G6TMBBM/

Spec PC: 2 gb ram DDR 2
procesor: AMD Athlon dual core 4050e 2.10 Ghz
sursa: 280W
hard disk: 80 gb

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Te interesează ca placa de bază să suporte plăci video PCI-Express (precum e cea selectată de tine).
Recomand totuși să nu arunci banii pe slăbătura aia de placă video.
Dacă vrei una așa mai slabă (că oricum tot calculatorul este slab) măcar dă o sumă mai aproape de adevăr, precum: http://www.itmar.ro/......-hdmi-1038

| IerurașDeCiocolataAlba explică (pentru SilviaDulcik):

Eu vreau o placa mai slabuta pentru pc-ul meu...Nu vreau sa ma joc cine știe ce jocuri

| SilviaDulcik a răspuns (pentru IerurașDeCiocolataAlba):

Eu ți-am dat exemplu de placă video mai bună față de ce vrei să cumperi și este și mai ieftină. Consumul este la fel la ambele plăci video.