| luky63 a întrebat:

as vrea sa stiu daca ledul de la laptop care arata alimentarea de la priza trebuie sa aiba culoare verde sau rosu. La mine apare rosu si ma tem ca e ceva care nu functioneaza corect. Dupa 5 min. se stinge. Funda si o zi minunata.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am de unde sa stiu cum este la toate laptop-urile. Eu am Acer Aspire si, atata timp cat folosesc priza, ledul este albastru. Pe timpul cat incarc bateria acesta este rosu si se face albastru la terminarea incarcarii. Numai bine!

5 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Culoarea ledurilor e mai putin importanta. Daca laptop-ul functioneaza corect si nu ai sesizat nici o problema atunci nu ai motive de ingrijorare, pc-urile televizoarele si electronicele in general nu stau in leduri sau alte beculete. Alte componente sunt mult mai importante. Uneori ledurile ne indica sau ne anunta o problema sau o anomalie dar daca sunt deconectate sau se ard aparatul respectiv functioneaza in continuare fara probleme.

| geo691 a răspuns:

S-a dus incarcatorul. caz in care nu e asa de grav, nu sunt chiar scumpe.
s-a dus ceva in laptop/du-te la garantie daca mai ai petnru ca sunt scumpe piesele.

| zeepe a răspuns:

Buna, eu am laptop ACER si luminita este verde la acumulator poate ar trabui sa te duci la garntie sau undeva sa intrebi.te rog mult funda?batting eyelashes

| andreea171998 a răspuns:

Trebuie sa fie de culoare verde pentru ca tunci este incarcat. Daca este rosu trebuie incarcat.Se inchide pentru ca nu are bateria necesara pentru a merge.

| giяℓ98 a răspuns:

Buna. Si eu am laptop este Acer si cand incarc ledul este verde. Dar daca spui ca ledul tau este rosu cred ca nu mai este bun incarcatorul.Du-te sin intereseaza'te undeva.