| D4rKBad4ss a întrebat:

Salut,
As vrea sa stiu daca pot sa fac upgrade la processor, ram la laptop.

Am un laptop Compaq CQ58-d28sa cu specificatiile urmatoare :

Procesor : Intel Pentium CPU B960 @2. 20GHz (2 CPUs), ~2. 2GHz
Placa video : Intel HD Graphics Family
Chipset : Intel HM70 Express
Ram : 4 GB RAM DDR3
Windows : Windows 10 Pro 64-bit

Multumesc celor care ma ajuta!

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU! La laptop-uri NU se pot face upgrade la procesoare pentru ca sunt sudate pe placile de baza!
Poti schimba : ramii, HDD-ul si cititorul DVD = atat, nimic mai mult! Bafta!

| D4rKBad4ss explică (pentru lpavel):

Pai procesorul nu e sudat, pot sa-l scot

| lpavel a răspuns (pentru D4rKBad4ss):

Asta e imposibil! laughing ia incarca o poza sa pot vedea si eu ce ai tu acolo.