| bEaUtY95 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum se pune o melodie pe fundal la prezentarea in powerpoint fara ca ea sa se opreasca atunci cand dau de la un slide la altul.Va rog sa ma ajutati! E urgent! Multumesc frumos+funda.

Răspuns Câştigător
| codrin98 a răspuns:

Http://paurelian.wordpress.com/......owerpoint/ sper ca te-am ajutat:D FUNDA?

1 răspuns:
| vinhotse a răspuns:

1. Selectați mai întâi muzica de fundal pe care doriți să o inserați și selectați „Insert"> „Video and Sound" în PPT

2. Apoi selectați muzica pe care doriți să o adăugați în stratul pop-up și faceți clic pe OK

3. Sistemul va afișa o solicitare, adică când să redați muzica, dacă doriți să redați muzica imediat ce intrați în afacere, faceți clic pe „Auto", iar controlul mouse-ului faceți clic pe „On Click"

4. Dar în acest moment nu am configurat redarea pe mai multe pagini, selectăm designul prezentării de diapozitive și apoi găsim opțiunea de efect

5. Setați ce pagină trebuie să opriți muzica, aici voi alege 999 pentru a indica să nu vă opriți

6. În cele din urmă, setați opțiunile de redare, puteți seta redarea în buclă și ascunde pictogramele

BTW, iată un articol despre cum să convertiți pptx în mp4.
www.leawo.org/tutorial/convert-pptx-to-mp4.html?qa=1410