| Stef29 a întrebat:

As vrea si eu cateva informatii despre baterile de la LG Optimus L9.Cat tine, cattimp trebuie sa o incarc etc.Nu as vrea sa patesc la fel ca la celalalt telefon si ma refer la Huawei U8110 beteria tinea mult inainte sa il decodez dupa ce l-am decodat bateria tine max o zi. fundita pentru cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

LG Optimus L9 la Mediadot, pret bun, telefon ok, recomand: http://www.mediadot.ro/......spot-black

Bafta!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Din experienta si din ce am citit eu telefonul trebuie pus la incarcat cand bateria este pe terminate(adica mai putin de 10%) si sa il tii cat mai mult, eu las o noapte intreaga de obicei.Asta va prelungi durata de viata a bateriei.Bine,daca tu stai toata ziua pe el normal ca nu tine mai mult de 1 zi, nu trebuie sa lasi aplicatii deschise, wifi pornit, setezi luminozitate automata si te va ajuta.Nu difera cu mult bateriile LG de restul, dar Huawei nu e o marca chiar foarte buna si nu te poti astepta la prea multe...

| Alexander121 a răspuns:

NU e adevarat...bateria trebuie lasata sa se descarce de tot si daca telefonule este nou trebuie lasat la incarcat 13 14 ore, depinde de telefon daca bateria este nou(ma refer daca ai schimbat-o dar telefonul e acelasi)trebuie lasata 9 ore la incarcat baftabig grin