| JohnnyLike a întrebat:

Salut Azi mi-am instalat windows 8 pe pc si nu stiu cum sa maresc rezolutia adic ca si cum ar fi dat pe zoom
adica rezolutia maxima e 1280x1024 si totusi e prea mic cum fac sa bag alta mai mare cum ar fi 1600x900

Urgent dau funda!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti sa pui o rezolutie mai mare decat are monitorul din fabricatie.

| JohnnyLike explică (pentru Ioandelasal):

Eu am refeream la dexstop imi apar folderele si alea prea mari

| Intruder19 a răspuns:

Instaleaza driverul placii video.

| CinevaNou a răspuns:

Windows 8 e facut pentru tablete, de aia se vede totul atat de mare gen 2 randuri pe tot ecranul.

| Gabi05 a răspuns:

Nu ai cum, 1280x1024 e rezolutia nativa a monitorului.
Schimba monitorul cu un full hd 1980x1020p

| ReadMe a răspuns:

Dai click dreapta de desktop, dai screen rezolution alegi rezolutia, si uitete jos ca o sa scrie "make text or other items large or smaller" dai click pe smaller / medium / larger happy
p.s. eu am ecranu' de 17.3 inch si la mine merge 1600x900 dar poate merge si la tine happy

| JohnnyLike explică:

Pai cand aveam windows 7 mergea straight face