| adriiiian a întrebat:

Salut care ma ajutati va rog si pe mine cu ceva am in calculator windows service pack 2 si tot face figuri cum il instalez cum se strica si vreau sa bag xp normal, bag cd-ul imi incarca dar nu-mi apare sa dau enter pentru boot iar cand bag cel cu service pack 2 se incarca si acolo apare sa dau enter am incercat o gramada de windowsuri si doar la cel cu sp2 imi apare sa dau enter va rog ajutati-ma.Multumesc

4 răspunsuri:
| Paprik a răspuns:

Intra in bios (cand il aprinzi iti zice pres Del sau pres F2 sau pres F12 to enter setup -apesi ce tasta zice acolo).Dai la boot, la primary boot trebuie sa fie CD/DVD sau cd-rom sau cum ti-o scrie tiehappy. Vezi sa ai si hardul printre alea la boot ca altfel nu iti mai intra pe hardhappy. Dupa ce modifici in bios apesi F10 (save and exit), day Y(yes) si ar trebui sa mearga.
Bafta!

| ZethOfficial a răspuns:

Teai gandit sa reformatezi windows?
Incearca cu windows bootabil(dai un restart,apesi escape inainte sa apara windows si bara aia care incarca.Te duce in boot menu, alegi discu g, h pe care este la tine cdu cu windows apoi ajungi in meniu si de acolo e simplu daca sti engleza)

| adriiiian explică:

Ok multumesc pentru ajutor sper sa reusesc

| adriiiian explică:

Nu reusescsad bag cd cu windows imi apare acolo boot from cd dar nu-mi apare sa dau entersad imi apare sa dau enter doar la windows asta care il am si in pc cu service pack 2 la celalalte nu aparecrying si sp2 nu mai vreau sa-l fac ca mi se strica repede mai dati niste raspunsuri care stiti.Multumesc