| Animalul2013 a întrebat:

Salut eu numa ce am schimbat o placa de baza la un calculator vechi cu procesor si toate i-am pus un hard IDE de 40 gb marca Western Digital fara nimic pe el iar cand am incercat sa instalez windows xp service pack 2 pe el mi se incarca apoi imi da asta
http://images.proposedsolution.com/ps0019_1.jpg ca nu imi vede hardul

2 răspunsuri:
| maturgrizonat a răspuns:

In BIOS vede diskul? Autodetect?

| JerichoIT a răspuns:

Salut,

Cand iti apare eroarea din imagine, apasa pe F2 (sa te duci in Bios), dupa care du-te la Main, iar jos, chiar ultimul rand, tebuie sa scrie SATA MODE [AHCI Mode], tu tot ce trebuie sa faci este sa modifici din AHCI Mode in IDE Mode.

Sper ca ai inteles, nu este greu deloc, dar totusi intampini dificultati, spune-mi unde nu ai inteles sa iti explic mai ''mot a mot''