| Bratian_Paul-Adrian_1990 a întrebat:

Salut, cat credeti ca pot scoate pu un laptop Lenovo V570 ( Procesor Intel Celeron CPU B960 Dual Core @ 2.20 GHz, 8GB Ram, placa video Intel Hd Graphics si Nvidia GeForce GT 540 M in total avand 1664 Mb, HDD de 500 Gb, si Windows 10 Pro
Il am de 4 ani si nou a fost 2200 lei.

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Undeva la 800-1000 lei depinde de cum arata si cat tine bateria.

| Alexs_Alexs_1999 a răspuns:

Am avut un laptop asemanator si poti sa-l vinzi pe un Site ca si OLX sau Okazii cu aproximativ 1300-1400 de lei deoarece performantele lui sunt foarte bune acum depinde si de cum arata si daca nu a avut probleme pe parcursul folosirii, cu Windows 10 Pro care nu toti stiu cum sa il iti aduce niste bani in plus, daca ai si acumulatorul si bateria nu este uzata mai poti face cativa bani in plus! Salut, sper ca te-am ajutat.

| Bratian_Paul-Adrian_1990 explică (pentru Alexs_Alexs_1999):

Bateria nu pot spune ca este perfecta dar este buna. laptopul arata ca nou singurul " defect " ar fi parte din stanga touchpad-ului unde culoare este putin stearsa insa nu se observa... acumulatorul este original si am si un cooler pentru el. Am uitat sa mentionez insa nu stiu daca urca pretul cu ceva dar are si sistem de detectare al amprentei insa eu nu l-am folosit...
Cat crezi ca poate sa ajunga pretul in cel mai bun caz?

| Alexs_Alexs_1999 a răspuns (pentru Bratian_Paul-Adrian_1990):

Din ce mi-ai spus pana acum poate urca pana la 1650 / 1700 de lei depinde de calitatea bateriei dupa cum ti-am spus, bateria este cea mai folosita la un laptop.

| Intruder19 a răspuns (pentru Alexs_Alexs_1999):

Bratian nu vreau sa te dezamagesc dar Alexs (fara suparare) dar la un laptop cumparat acum 4 ani cu 2200 lei nu prea mai poti lua 1700 lei pentru ca s-a devalorizat foarte mult piata.

| GeniusExtreme a răspuns:

1000-1200 lei, deoarece procesorul are performante asemanatoare cu i3 2310 + 8 gb ram + placa video dedicata acum depinde iti mai poti scoate 100 lei daca ai incarcator si acumulator care sa functioneze la el.

| Bratian_Paul-Adrian_1990 explică:

Mulțumesc pentru păreri... daca îl voi vinde voi încerca să scot un preț cât mai mare. în jur de 1500-1600.