| teddi a întrebat:

Caut o solutie ieftina, am cumparat recent un router tp-link wireless pe care l-am conectat la calculator, problema fiind urmatoarea: desi viteza mea de internet de la rds este de 200 mb/s, imi merge doar cu 100 din cauza routeru-ului (max 10/100 mb/s) pe port. Am incercat sa conectez in paralel router-ul si calculatorul, dar am inteles ca asa ceva nu se poate la rds.
Astept raspuns!

Răspuns Câştigător
| UnTipMisto a răspuns:

Nu ai cum sa conectezi 2 aparate deodata la un singur cont, ori iti iei un router gigabit, ori iti mai pui o placa de reatea pe pc si teconectezi cu pcul direct la cont prin gigabit si pe cealalta placa routezi linia de net sa poti folosi si alte aparate, numai ca trebuie sa ti calculatorul in permanenta pornit sa mearga si celelalte. Insa cea mai ieftina solutie este sa ramai cu pc-ul pe linia ta si routerul sa-l dai vecinului si sa-ti dea parola sa te poti conecta cu alte device-uri la el happy

| teddi explică (pentru UnTipMisto):

Pana la urma o sa raman cu router-ul conectat la calculator, imi ajung 100 mb/s, mersi de raspuns.

2 răspunsuri:
| UnTipMisto a răspuns:

Cu placere