| MariiusCtn a întrebat:

Ce consola sa aleg intre PS4 si XBOX ONE SLIM? O sa ma joc pe ea FIFA si GTA 5, alte jocuri nu prea ma intereseaza. Pe care sa o aleg si cateva argumente daca se poate.
Multumesc anticipat!
Dau funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| BogdanDavidZ a răspuns:

Si pe ps4 trebuie sa platesti pentru a te juca multiplayer, pe ps3 nu trebuia. Poti sa iti iei care iti place tie mai mult, daca zici ca doar pentru fifa si gta 5 cumperi consola atunci cumpara ce consola iti place tie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdanDavidZ):

Pe ps3 n-a trebuit decat o perioada scurtahappy apoi trebuia sa platesti si acolo. Si nu mi se pare mult 50 60 lei pe an sau la jumatate de an. 3 shaworme. Tre sa fii bogat sa iti permiti xbox gold sau ps4 caca online. laughing

4 răspunsuri:
| Mt34 a răspuns:

PlayStation 4 este mult mai bun în comparație cu orice model Xbox deoarece la Xbox trebuie să plătești un abonament ca să joci online.

| Marius070600 a răspuns:

Xbox e de cacao, am eu și trebuie să plătești un abonament Xbox live Gold să joci online și costă undeva la 100 de lei pe 3 luni, îți recomand Ps4, e mai simplu, pe Xbox dacă nu știi e enorm de greu să creezi un cont Xbox live. (Unul din partea mea aș merge pe varianta PC)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marius070600):

Nu e deloc greu sa iti faci cont, si daca n-ai bani asta nu inseamna ca e o problema pentru toti.
Eu plateam 180 ron pe an (36£)
si aveam 2 jocuri gratis pe luna pe care le puteam downloada pe hdd. Am avut si forza motorsport, si multe jocuri calumea, pe free.
Si in al doilea rand, puteai vorbi cu casca, sa faci party, 8 insi, si va jucati toti acelasi joc, si era super.
In al treilea rand, dupa primul abonament, am reusit sa gasesc coduri gold, pe ebay, amazon, cu 10 12£ pe 6 luni, asta inseamna 50 60 ron. Da-o naibi, ce mai cumeri cu 60 ron in ziua de azi? nici o pereche de blugi.
Pc-ul nu e dedicat pentru jocuri, si o sa dea kicks cand apar jocuri mai noi. La console bagi dvd-u si te joci tata, nu se mai blocheaza nimic, stii ca te joci si 10 ore si nu faci lag, drag mag caca, ca pe pc. si sa stai sa te joci la tastatura.
Eu ii recomand xbox-ul. Doar pentru controlere, sunt mult mai bine proiectate si se simt mai natural in mana, decat un joystick de ps4 cu cacaturile alea de analog-uri la acelasi nivel.
Plus ca xbox one stie si 4k. (nu toate versiunile)