| cristiansonix a întrebat:

Salut ce este "Intel hd graphics"?

9 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Placa video integrata! Bafta!

| cristiansonix explică (pentru lpavel):

Si cum functioneaza? poate fi mai buna decat o placa video normala? Pot folosii si placa video si asta in acelasi timp?

| lpavel a răspuns (pentru cristiansonix):

NU, nu este mai buna decat o placa normala dar totusi ajuta placa normala! Tu nu trebuie sa pornesti nimic niciodata, el porneste automat impreuna cu cealalta placa... Bafta!

| lovemeoana a răspuns:

Buna... este grafica in format hd

| marian5693 a răspuns:

Este o placa video integrata(intagrata pe o placa de baza de la Intel). In general placile video integrate sunt slabe, mult mai slabe decat cele dedicate pentru ca folosesc din memoria ram ca sa functioneze si nu poti face foarte multe lucruri cu ele.

| Al3xAndraa97 a răspuns:

Este placa video

| cristiansonix explică (pentru Al3xAndraa97):

Si cum functioneaza? poate fi mai buna decat o placa video normala?

| Al3xAndraa97 a răspuns (pentru cristiansonix):

este buna pentru vizualizat filme din cate stiu automat converteaza filmele in format HD (calitate foarte buna ) insa pentru jocuri noi nu va recomand deoarece este o placa integrata si nu dedicata. adica merg jocur dar putin mai vechi. funda?